HAKKIMIZDA

Altıner Savunma

Firmamız 1997 yılından itibaren Savunma Sanayi sektörüne bulunmaktadır. Öncelikli olarak Türk Savunma Sanayisi, dost ve müttefik ülke müteakiben diğer yabancı ülkelerin savunma sanayi ihtiyaçlarına hizmet vermektedir. Modernizasyon kapsamında yedek parça üretimi, ihtiyaçlar doğrultusunda özgün tasarım, projeye dayalı ürün geliştirme ve üretimde yerlilik oranının artırılması gayreti içerisindedir.

Firmamız 2014 yılında Altıner Savunma Sanayi ismi altında 48 jobitel yıllık tecrübeye sahip sektöründe lider bir firma olan Altınordu Treyler ile ortaklık kurmuştur. Bu sayede Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarına da ulaşma imkânı bulmuştur. xjobs

Firmamız yıllara sari olarak ABD, Almanya, Hollanda, İtalya, Rusya ve Ukrayna ile ticari ilişkileri bulunmuştur. Bangladeş Silahlı Kuvvetleri yedek parça ihraç etmeye devam etmektedir.

Aynı zamanda NATO tedarik ajansı olan NSPA’e kayıtlı tedarikçi firmadır. Bazı ürünlerle ilgili Türk Patent Enstitüsünde “Faydalı Ürün Belgesi" alma süreci devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

VİZYONUMUZ; Beklentilerin ötesinde özgün tasarımlara imza atan sektöründe önce firmalar arasına girerek uluslararası rekabet edebilecek bilgi ve beceriye kavuşmaktır.

MİSYONUMUZ

MİSYONUMUZ; Kalite ve müşteri memnuniyetini gözeterek üretimde millileşme oranını artıran, hızla gelişen bilgi çağında dünya standartlarını yakalayan, Türk Savunma Sanayine katkı verebilen, müşteri odaklı ürün tasarımı yapabilen ve uluslar arasında rekabet edebilen marka haline gelmiş bir firma olabilmektir.

TECRÜBELERİMİZ

TECRÜBELERİMİZ; 25 yılı aşkın bir süre Türk Silahlı Kuvvetlerine 20.000 kalemden fazla ürün, yedek parça tedarik eden firmamız, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda hatırı sayılır miktarda yedek parçayı tasarlamış ve üretmiştir. Firmamız NATO üyesi ülkelerle olan ilişkilerinin yanı sıra Rusya ve Ukrayna ile ticari ilişkiler kurmuştur. 2014 yılında ise Altıner Savunma Sanayi ismi altında 48 yıllık tecrübeye sahip sektöründe lider bir firma olan Altınordu Treyler ile ortaklık kurmuştur. Bu sayede Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarına da ulaşma imkânı bulmuştur.

Firmamız yıllara sari olarak ABD, Almanya, Hollanda, Rusya ve Ukrayna’dan çeşitli parça ve malzeme ithal etmiştir.
Bangladeş’te iki ayrı Yerel Acente ile işbirliğimiz bulunmaktadır. Son on yıllık istatistikler incelendiğinde her yıl 5-6 yedek parça ihracat anlaşması imzalanmıştır. Bangladeş Savunma Tedarik Başkanlığı ve Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli birimleri ile ilişkilerimiz devam etmektedir.
Firmamızın NCAGE kodu, NACE kodu ISO 9001 Belgesi sahiptir. Millileşme Oran Belgesi bulunmaktadır.
Hali hazırda NATO tedarik ajansı olan NSPA’e tedarikçi olma süreci ile bazı ürünlerle ilgili Türk Patent Enstitünde “Faydalı Ürün” belgesi alma süreci devam etmektedir.

REFERANSLARIMIZ

  • Altınordu Treyler
  • Unifirm Savunma Sanayi
  • HV Savunma Sanayi
  • MAKEL
  • 2. Ana Bakım ve Merkezi K.lığı
  • Directorate General Defence Purchase of Bangladesh
  • NERO Endüstri Savunma Sanayi